...és még a kedvét sem rontja el a matek :)
Miben lesz más a 2024-es matematika érettségi? Változtak idén az érettségi követelmények matematikából is. Összegyűjtöttük a 2024-es matematika érettségi újdonságait. Box-plot-diagram, várható érték, gyűjtőjáradék-számítás,...
Több szülő úgy véli, hogy nem szabad a gyereknek másképpen tanítani a matekot (de persze mást sem), mint ahogyan az a suliban elhangzott. Mert különben csak "megkeveredik" szegény gyerek.
Jobb matekosokat is megelőzve SIKERES LEHET gyermeked, ha időben nekiáll és célirányosan KÉSZÜL a felvételire!
Létezik a módszer amivel a gyermek online saját tempójában tudja bepótolni a matekos hiányosságait vagy az aktuális tananyagok, és ezáltal akár 2-3 jegyet is javíthat matekból.
Hol vannak a mesterséges intelligencia tudásának a határai? Mennyire jó matekból a mesterséges intelligencia? Hogyan oldja meg a matekpéldákat a mesterséges intelligencia?
Célokat határozhatsz meg gyermekednek a Feladat kijelölés lehetőségével.
„Egy év alatt óriásit fejlődött Marci. Meglett az ötös is év végén.” - írta egy anyuka tegnapelőtt. El kell hinned, hogy érdemes megdolgozni érte, és a kudarcokból sikerek születnek Nálatok is! Nézd meg, hogyan!
Érdemes-e még matekot tanulni, vagy az AI majd mindent megold helyettünk? Tesztelgetjük az AI-t matekfeladatokon is. Megkérdeztük tőle azt is: „ÉRDEMES-e matekot tanulni?”
Mi az oka, hogy az egyiknek sikerül javítania matekból, a másiknak nem? Kinek érdemes nekiállni, és ki az, aki jobb, ha máris feladja?
A pénzügyi tudatosság apostola Robert Kiyosaki, akinek eddig összesen 26 millió példányban jelentek meg könyvei. A Fejleszd pénzügyi IQ-dat - bánj okosabban a pénzeddel c. könyve is izgalmas, hasznos olvasmány, és meglepetésemre még a matekról is szó van benne.
Miért kell matekot tanulni, ha nem valószínű, hogy használni kell valaha is az életben pl. a nevezetes azonosságokat, a Pitagorasz-tételt, vagy a logaritmust?
Videó + képes beszámoló a "Matek az utcán" eseményről, amit a matematika világnapja alkalmából szerveztünk, hogy megmutassuk, milyen színes és érdekes a matematika, és bemutassuk, mennyi gyakorlati haszna van.
Az angol Sussexi Egyetem kutatói megvizsgálták, hogy milyen hatások játszanak döntő szerepet a gyerek sikeres iskolai matematikatanulásában. Engem is meglepett, hogy mi a legfontosabb dolog, ami befolyásolja a gyerek eredményességét matekból.
Egyesek szerint hétvégén ne tanuljon a gyerek: a hétvége a pihenésé, családé, kikapcsolódásé, lelki feltöltődésé. Mások szerint hétközben olyan elfoglaltak a diákok, hogy csak ilyenkor van lehetőség a felzárkózásra, és felkészülni a dolgozatra.
A gyerekek pályaválasztását leginkább az iskolai jegyeik befolyásolják. Sokan azért nem mernek elindulni egy vonzó pálya irányában, mert pl. nem jók a matek eredményeik, és eleve reménytelennek tartják. Pedig nem kellene hagyni, hogy a matek eredmények elzárják az utat egy teljesebb élet elől!
Hiába gyakorolja gyermeked a matekot, valahogy sehogy se akar a fejébe menni?
Így készülj fel pár nap alatt egy 5-ös témazáróra.
A matekos problémák megoldására tudunk egy remek és pofonegyszerű megoldást...
Minden szülő azt szeretné, hogy a gyermeke jó matekos, ügyes, okos legyen a suliban, büszke lehessen rá. Már csak ezért is érdemes lenne tenni ezért, de ennél többről van szó.
Hogyan lehetséges, hogy a gyerekek szabadon válasszanak a szakmák, szakirányok közül?
A matek olyan, mint a mesebeli sárkány, aminek egy idő után képes kinőni a levágott feje. Hiába harcolunk meg vele, hiába győzzük le, a következő évben újabb feje nő, újabb kihívással kell megküzdeni a diákoknak.
Hogyan lehetséges, hogy a gyerekek szabadon válasszanak a szakmák, szakirányok közül. Bátran tanulhassanak tovább akár olyan iskolákban/egyetemeken is, ahol a matek nem kikerülhető?
A legtöbb diák érettségi előtt még javában gondolkodik, hogy mi is szeretne lenni. Már el kéne dönteni, hova adja be a felvételi lapját, vagy merre menjen tovább egyáltalán. Számolgatják, hogy van-e esélyük bekerülni egy vágyott szakra. Nagyon sok diák érzi azt, hogy a lehetőségei be vannak korlátozva...
A matekos problémák legtöbb esetben az első matekos kudarcokhoz nyúlnak vissza. A kudarcélmények miatt a gyerkőcök nem szeretnek tanulni, ezért még több kudarc éri őket...
Hogyan segíthetjük gyermekeinket, hogy minél gördülékenyebben vegyék az új tanévben az új matekos akadályokat?
Ha te is túlélésre hajtasz a matekórákon, akkor mutatunk 5 lehetőséget, amivel könnyebben túl tudod élni.
Jelentősen megkönnyíti az iskolakezdést, ha előtte ráhangolódik gyermeked a matekra, felfrissíti a tudását. De hogyan vedd rá, pont a matekra, ha nem hajlandó belátni, hogy ez az ő érdeke?!
Attól tartasz, hogy a gyermekednek egyre nehezebben fog menni a matek, mert az utolsó tanévben nem sikerült a kívánt eredményt felmutatnia?
Ezekkel a kérdésekkel Te is megtudhatod, mennyire felkészült gyermeked matematikából a 2. osztályos nagy számokra és szorzás-osztásra.
Az egyetlen valódi bukás, ha feladod. A hibáinkból tanulhatunk, és ez megerősít minket. Bizonyára korábban is voltak már nehézségeid, amit sikeresen megoldottál. Ne ess kétségbe, ha Te is akarod, akkor ezt is ugyanúgy meg fogod tudni oldani. Hogyan?
A nyár a pihenésé, a rendszeres nyári gyakorlás mégis hasznos lehet a szinten tartásra, vagy a lemaradások pótlására.
A szülők általában akkor fordulnak levélben hozzám, ha a gyerkőcnek komoly elakadásai vannak matekból. Ilyenkor egy rövid, kötetlen beszélgetés közben (20-30 perc alatt) igen sok mindent ki tudunk deríteni arról, hogy miért is nem megy a matek a suliban.
Lehet-e buktatni első osztályban? Milyen jogalapja van a buktatásnak?
Melyik a legjobb matematika korrepetálás? Mennyibe kerül egy óra? Melyik a legjobb online matematika korrepetálás?
Mik voltak a feladatok a matematika érettségin 2021-ben? Mik a megoldások?
Ha gyermekeden is azt látod, hogy egyre nehezebben ül le a tanulnivaló elé...
Mi az a Zrínyi matematika verseny? Mikor van? Hogyan kell rá jelentkezni? Honnan tudok feladatokat és megoldási kulcsokat szerezni?
Az innovatív, újszerű matek oktatásról, a Matek Oázis alapötletéről és a felzárkózás lehetőségeiről beszélgettünk a TV2 Értékteremtők műsorában. Nézd meg a videót!
Egyáltalán nem olyan borzasztóan nagy tananyagról van szó. Ha valaki csupán egy elég jó eredményt szeretne elérni, nem is kell minden egyes témakört átvennie. Azoknak sem lehetetlen a feladat és a küldetés, akik abszolút az ötösre hajtanak.
"Azért nem megy a gyereknek a matek, mert nem figyel oda" – válaszolta néhány szülő a felmérésünkben. Ennek valójában a legtöbb esetben 2 oka lehet.
Annyira reménytelennek tűnik, mikor egy érettségi előtt álló azt érzi: „Én aztán nem tudok semmit matekból. Ott van a 4 év anyaga és homályos”. Mit lehet ilyenkor tenni?
Bárki lehet jó matekból. Diákjaink ezt számtalanszor bizonyították. Csupán megfelelő segítség kell hozzá, és még valami, ami nélkül nem megy...