3 alfejezet / 6 tananyag
Megmutatjuk, miért különleges, és mitől működik olyan jól az 5 lépéses Matek Oázis módszer. Tutti, hogy velünk megérted a matekot, és valódi, alkalmazható tudásra tehetsz szert.
Mit érdemes tudni a pótvizsga felkészítésről? Mit tudunk Neked nyújtani? Miben más a videó-tréning? Jól átgondolt tananyagot, gyors haladást, garantált megértést és még önbizalmat is nyújtunk.Teljesen önállóan készülhetsz a videóinkkal.
Ez egy 4 perces videó 4 tanulási tippel, ami végleg megszabadít a matek mumustól. Célunk az eredményes tanulás. Akár 4-szer gyorsabban is haladhatsz, mint a suliban, mivel interaktívan, az alapoktól kezdve és szemléltetve magyarázunk.
Ha vannak elmaradásaid az előző évekből, azokat gyorsabban és könnyebben pótolhatod, mint gondolnád! A "Pótold a hiányosságaidat" modul segít, ha szeretnél jobb eredményeket matekból.
Hogyan tudsz hatékonyan, zökkenőmentesen felkészülni a pótvizsgára?
Ha vannak esetleges korábbi hiányosságaid, akkor először azokat pótold, hogy ne okozzon úja és újra gondot az új tananyag megértésében.
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /9
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /12
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /24
Medálom: 0/1
4 alfejezet / 17 tananyag
Negatív és pozitív egész számok összeadását, kivonását ismételjük. Alkalmazásukat gyakoroljuk matek feladatokban, példákban.
Pozitív és negatív egészek szorzását, osztását gyakoroljuk pozitív és negatív egész számokkal. Hogyan változnak az előjelek? Megvizsgáljuk a hatványozást is a pozitív és negatív egész számok terén. Mi történik páros és páratlan számú negatív tag szorzata esetén? Figyelj a műveleti sorrendre!
A törtek jelentését, ábrázolását számegyenesen, egyszerűsítését és bővítését ismételjük át. Mik azok a vegyes számok? Műveleteket végzünk törtekkel: egyenlő és különböző nevezőjű törtek összeadása és kivonása (közös többszörös). Gyakorlás, feladat megoldás.
Tört szorzását, osztását gyakoroljuk egész számmal. Mi a számok törtrésze? Törtet szorzunk, osztunk törttel, egész számot osztunk törttel. Feladatokkal gyakorlunk.
Átismételjük a tizedestörtekről, helyiértékről, közelítő értékről tanultakat. Műveletek végzünk tizedestörtekkel: tizedestörtek összeadása/kivonása tizedestörttel (tizedestörtből), tizedestört szorzása/osztása (10-zel, 100-zal, 1000-rel), tizedestörttel és egész számmal. Összetett feladatokat oldunk meg.
Hatvány, alap, kitevő. Újabb műveletet tanulunk. Bevezetünk a hatványozás alapjaiba. Mi a hatványozás fogalma, mi a hatvány alapja, melyik a kitevő?Mi lesz a negatív számok hatványa? Harmadik, negyedik, hatodik, tizedik hatványra is emelhetünk számokat. Szükségünk lesz a műveletek sorrendjének ismeretére is.
Mit is jelent a hatványozás? Megtanuljuk a szorzatok felírását hatványalakba. Megvizsgáljuk, mi a hatványalap, hatványkitevő, hatvány értéke. Pozitív és negatív egész számok, törtek, tizedestörtek hatványozásával foglalkozunk, illetve a negatív számok páros és páratlan hatványával. Műveletek és gyakorló feladatokat végzünk a hatványokkal.
Megtanuljuk az algebrai (betűs) kifejezések hatványozását. Átismételjük a hatványozásról tanultakat, milyen műveleteket végzünk a kitevők és a hatványok között. Feladatokkal gyakorlunk.
Számok normálalakjának bevezetésére kerül sor ezen a videón. Megvizsgáljuk az egynél kisebb és nagyobb számok normálalakját, tört számok normálalakját (negatív hatványkitevő). Példákkal gyakorlunk.
TESZT! Gyakorló feladatok. Pozitív és negatív egész hozzáadása (és kivonása) pozitív és negatív egész számhoz (egész számból), az azonos jelekből hozzáadás, a különböző jelekből kivonás lesz.
TESZT! További gyakorló feladatok a pozitív és negatív egész hozzáadása (és kivonása) pozitív és negatív egész számhoz (egész számból) témában.
TESZT! Gyakorló feladatokat oldhatsz meg önállóan a pozitív és negatív egészek szorzása, osztása, hatványozása témakörben. Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Tedd próbára tudásod a törtek egyszerűsítése, bővítése, különböző nevezőjű törtek összeadása és kivonása terén! Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Tedd próbára tudásod a tört törttel (és egész számmal) való szorzása, osztása, törtek összeadása, kivonása, egyszerűsítése terén! Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Tedd próbára tudásod a tizedestörtek összeadása/kivonása, szorzása/osztása tizedestörttel, egész számmal (10-zel, 100-zal, 1000-rel) terén! Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Ellenőrizd a tudásod! Pótold a hiányzó kitevőket, számold ki a hatványokat, hasonlítsd össze melyik a nagyobb, alkalmazd a műveleti sorrendről tanultakat.
TESZT! Tedd próbára tudásod! Gyakorold a hatványozást feladatokban: Hatványérték, hatványkitevő kiszámítása, műveletvégzés hatványokkal: szorzás, osztás. Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /12
Medálom: 0/1
2 alfejezet / 6 tananyag
Összefoglaljuk a mérésről, mennyiségekről tanultakat. Gyakoroljuk az átváltásokat. Vajon szorozni vagy osztani kell a váltószámokkal? Szó lesz a hosszúság, a terület és a térfogat mértékegységeiről. Feladatokat találsz az átváltások gyakorlására.
Összefoglaljuk és kiegészítjük az űrmértékről, tömegről, időről, szögek mértékegységeiről tanultakat. Mennyiségekről, átváltásokról, váltószámokról, mértékrendszerek közötti kapcsolatokról lesz szó. Példákat, feladatokat találsz az átváltások gyakorlására.
TESZT! Tedd próbára tudásod a mértékegységek terén: hosszúság, terület, térfogat, űrmérték, tömeg, idő, szög! Mértékegység átváltások gyakorlása: átváltások kisebb mértékegységből nagyobba vagy nagyobból kisebbe. Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
JÁTÉK! Hosszúság mértékegység gyakorló játék
JÁTÉK! Tömeg mértékegység gyakorló játék
JÁTÉK! Gyakorold az űrmérték váltásokat! A jobb oldali vagy a bal oldali űrmérték a nagyobb? Vagy lehet, hogy egyenlők? Ha jól válaszolsz, egyre nagyobb és szebb lesz a hóembered. Építsd fel minél hamarabb!
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /3
Medálom: 0/1
2 alfejezet / 3 tananyag
Beavatunk az algebrai (betűs) kifejezések használatába a matematikában. Megmutatjuk, hogyan írj le algebrai kifejezéseket szöveges feladatból. Algebrai kifejezések átalakításával foglalkozunk: egynemű kifejezések összevonása, zárójelek felbontása. Példákat találsz algebrai kifejezések megoldására.
Gyakoroljuk a betűs kifejezések felírását és átalakítását! Hogyan írnád le az x kétszeresénél 3-mal nagyobb számot? Algebrai átalakításokat végzünk. Szöveges matek feladatokat oldunk meg. Sok példát találsz.
TESZT! A teszt kitöltésével tovább gyakorolhatsz és tesztelheted algebrából elsajátított tudásod. Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
Csillagaim: 0 /9
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
3 alfejezet / 7 tananyag
Az egyenletrendezés leggyorsabb módja a mérleg-elven alapszik, ami az egyenlő mennyiségek egyforma változtatását jelenti. Cél x (az ismeretlen) kifejezése. Eltüntetjük, átalakítjuk a törtet, összevonásokat végzünk, az ismeretlent az egyik oldalra, a számokat a másik oldalra rendezzük, kifejezzük x-et, majd ellenőrizzük számításunkat. Feladatokkal, példákkal gyakorlunk.
Gyakorolhatod mindazt, amit az egyenletrendezésről, egyenletek megoldásáról (mérleg-elvről) megtanultál. Sok példa és egy szöveges feladat is vár rád.
Végignézzük, hogy alkalmazhatóak-e egyenlőtlenségek megoldásánál azok a lépések, amiket az egyenletek levezetésénél megszoktunk! Ha negatív számmal osztunk vagy szorzunk, az egyenlőtlenség iránya megváltozik! Oldd meg az egyenlőtlenségi feladatokat! Állapítsd meg, van-e megoldás!
A szöveges feladatok a matematikában igazi mumusnak számítanak. Bebizonyítjuk, hogy egyáltalán nem olyan bonyolultak, mint első ránézésre tűnnek.
További szöveges feladatokat oldunk meg. Most is mondatonként olvasd el a feladatokat, és lépésről lépésre írd fel az adatokat, összefüggéseket. Gyakorolj minél több feladaton, példán át, meglátod, a végére megszereted.
TESZT! Teszteld tudásod, gyakorold az egyenletek, egyenlőtlenségek megoldását. Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Ezekkel a feladatokkal tesztelheted, milyen ügyesen tudod megoldani a szöveges feladatokat. Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
3 alfejezet / 6 tananyag
Az egyenes és a fordított arányosságot vizsgáljuk meg szöveges feladatokban. Egyenesen és fordítottan arányos mennyiségeket ábrázoljuk grafikonon. Táblázatba foglaljuk az összetartozó értékpárokat. Példákat, feladatokat oldunk meg egyenes és fordított arányosság témában.
A mennyiségek arányáról, arányos osztásról lesz szó. Példák, feladatok segítségével gyakorlunk. Szöveges feladatokban is megvizsgáljuk az arányos osztást.
Oldd meg a százalékszámításos szöveges feladatokat, és ellenőrizd a megoldásaidat! Mi a százalék (%), századrész, százalékérték, százalékláb, kamat? Szöveges matek feladatokkal, példákkal gyakorlunk.
Hogyan lehet kiszámolni a százaléklábat? Hány százaléka egy mennyiség egy másik mennyiségnek? Számoljuk ki a százalékalapot a százalék alapján! Szöveges matek faladatokat oldunk meg, levezetjük a megoldásokat.
TESZT! Gyakorold önállóan az egyenes és fordított arányosságot, mennyiségek arányát, arányos osztást feladatokban! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Szöveges feladatokban gyakorolhatod önállóan a századrész, százalékalap, százalékérték, banki kamat meghatározását. Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
Csillagaim: 0 /12
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /3
Medálom: 0/1
2 alfejezet / 5 tananyag
Oszthatóság a témája ennek a videónak. Mit jelent, hogy egy szám osztható egy másikkal? Mi a legnagyobb közös osztó (lnko)? Mik azok az osztók, mik a közös osztók, és hogyan lehet megkeresni a legnagyobbat közülük? Mi a legkisebb közös többszörös (lkkt)? Mik a többszörösök, a közös többszörösök, és van-e belőlük legkisebb?
Hogyan állapíthatjuk meg egy tetszőleges számról, hogy osztható-e 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 9-cel, 10-zel; 20-szal, 25-tel, 50-nel és 100-zal? Az erre vonatkozó érdekes szabályokat mutatjuk meg. Feladatokkal gyakorlunk.
Megkeressük a számok összes pozitív osztóját. Összetett számokat hasonlítunk össze törzsszámokkal, prímszámokkal. Megmutatjuk, mi az a prímtényezős felbontás. Felhívjuk a figyelmedet néhány érdekességre, szabályszerűségre a prímszámokkal kapcsolatban.
Megtanuljuk, hogyan lehet a legnagyobb közös osztót és a legkisebb közös többszöröst kiszámolni a prímtényezős felbontás segítségével.
TESZT! Tedd próbára tudásod a számelmélet terén! Keresd meg a számok osztóit! Vajon jól megy a prímtényezős felbontás? Jól alkalmazod az oszthatósági szabályt a feladatokban? Oldd meg a példákat önállóan! A végén kiértékeljük, és levezetjük a helyes megoldást lépésről lépésre.
Csillagaim: 0 /3
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /3
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /3
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /3
Medálom: 0/1
4 alfejezet / 4 tananyag
Megismerkedünk a halmazelméleti alapfogalmakkal. Hogyan kezdjünk neki egy halmazos szöveges feladatnak? Milyen halmazokat ismerünk? Külön foglalkozunk a négyszögek halmazával.
Bevezetünk a kombinatorika alapjaiba. Hogyan lehet meghatározni az összes lehetőséget, amikor valami többféleképpen is bekövetkezhet? Különféle érdekes szöveges feladatokat oldunk meg, amihez kombinatorikai ismereteinkre lesz szükség.
Valószínűségszámítás alapjait nézzük át, egyszerűbb példákkal gyakorlunk: pénzérmét dobunk fel, dobókockával dobunk, számkártyákat húzunk, golyót húzunk és sorba rakunk. Jó szórakozást!
TESZT! Tedd próbára tudásod a kombinatorika terén. Szöveges feladatokat találsz a tesztben: Hányféle sorrend? Hányféle színezés? Hány olyan számjegy...? Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /3
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /3
Medálom: 0/1
3 alfejezet / 4 tananyag
Bevezetünk a függvények világába. Lineáris függvényeket ábrázolunk koordináta-rendszerben: grafikonjuk egyenes f(x) = ax + b , ahol a a meredekség, és b-ben metszi az y-tengelyt; b=0 esetén az origó a függvénypontjuk. Megmutatjuk a lépkedéses módszert és az értéktáblázatot. Példákkal gyakorlunk.
Lineáris függvények f(x) = ax + b alakú hozzárendelési szabályát gyakoroljuk. Ábrázoljuk a függvényt koordináta-rendszerben! Olvasd le a grafikonról a hozzárendelési szabályt! A grafikon alapján mi a függvény konvertálási szabálya? Mi a konstansfüggvény?
Bemutatjuk a számtani sorozatokat, amikor az egymást követő tagok különbsége állandó. Mi a sorozat differenciája (különbsége)? Meghatározzuk a sorozat n-edik tagját. Kiszámítjuk az első n tag összegét. Példákkal, feladatokkal gyakorlunk.
TESZT! Grafikon alapján válaszd ki a hozzárendelési utasítást! Ábrázold a függvény grafikonját! Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
Csillagaim: 0 /12
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /12
Medálom: 0/1
5 alfejezet / 14 tananyag
Bővebb ismereteket szerezhetsz a háromszögekről. Vajon milyen a kapcsolat a háromszög belső szögei, a belső és külső szögei, és a külső szögei között? Mit kell tudni a háromszög oldalairól? Megszerkeszthető-e a háromszög? Mi a belső szögek aránya?
A háromszög magasságáról, magasságvonalról, magasságpontról tanulunk - hegyesszögű, derékszögű és tompaszögű háromszögben. A háromszög területével foglalkozunk. Számolási és szerkesztési feladatokat oldunk meg.
Újabb nevezetes vonalakkal ismerkedünk meg a háromszögekben. A súlyvonalakról és középvonalakról lesz szó. Mi köze a súlyvonalnak a súlyhoz? Mi a háromszög súlypontja? Szerkesztési feladatokkal gyakorlunk.
Mely adatokból szerkeszthető háromszög? A háromszögek szerkeszthetőségét vizsgáljuk. Egybevágóságról, egybevágó síkidomokról lesz szó. A háromszögek egybevágóságának alapeseteit nézzük át. Feladatokkal gyakorlunk.
Paralelogramma tulajdonságait tanulmányozzuk. Megtanuljuk kiszámolni a paralelogramma területét, megszerkeszteni a paralelogrammát. Párhuzamos egyeneseket szerkesztünk paralelogramma módszerrel.
A trapéz tulajdonságaival, elnevezéseivel foglalkozunk. Mi az alap, szár, magasság? Megtanulunk trapézt szerkeszteni. Megkeressük a trapéz középvonalát, területét. Szerkesztési feladatokkal gyakorlunk.
Négyszögek belső és külső szögeiről tanulunk. Sokszögek belső és külső szögeit számítjuk ki. Összegük mindig 360 fok. A háromszög belső szögeinek összegét hívjuk segítségül a sokszögek belső szögeinek kiszámításához. Feladatokkal gyakorlunk.
Mennyi a konvex sokszög átlóinak száma? Mekkora a szabályos sokszög egy belső szöge? Hány oldala van annak a sokszögnek, melynek 27 átlója van? Mennyi a belső szögek összege abban a sokszögben, melynek egy csúcsából 8 átló indul ki?
Átismételjük a kör részeit: körcikk, húr, körszelet, átmérő, körvonal, körív. Meghatározzuk a kör kerületét. Feladatok oldunk meg a kör kerületszámításának gyakorlásához.
A kör területének kiszámítását tanuljuk meg. A kör sugarának hosszára lesz szükségünk és a Pí értékre. Feladatokat oldunk meg a kör területszámításának gyakorlásához.
TESZT! Ellenőrizd, hogy ki tudod-e számolni a háromszögek szögeit, kerületét, területét, képes vagy-e alkalmazni a háromszög egyenlőtlenséget és háromszöget szerkeszteni! Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Ellenőrizheted, hogy mi mindent tanultál a paralelogrammáról. Gyakorold a feladatmegoldást! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Gyakorolhatod a trapézokkal kapcsolatos számításokat! Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés utána levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Ellenőrizd tudásod a kör kerülete és területe terén. Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /9
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /6
Medálom: 0/1
4 alfejezet / 9 tananyag
Hasábokról, az egyenes hasáb tulajdonságairól, jellemzőiről tanulunk. Megmutatjuk, hogyan számoljuk ki a hasáb felszínét. Példákkal, feladatokkal gyakorlunk.
Hasábok térfogatának kiszámítását tanuljuk meg. Egyenes és ferde hasábok, trapéz alapú hasáb, hatszög alapú hasáb, háromszög alapú hasáb térfogatát is ki tudjuk számolni. Gyakorlófeladatokat oldunk meg.
A hengert meghatározó adatokat vesszük sorba: henger alkotója, alapja. Megtanuljuk kiszámítani a henger palástját, henger alapterületét, henger felszínét. Feladatokkal gyakorlunk.
A henger térfogatának kiszámítását tanuljuk meg. Vajon mennyi narancslé fér a pohárba? Gyakorló feladatok, vegyes feladatok oldunk meg hengerrel.
Középpontos tükrözés szabályát, tulajdonságait mutatjuk be. Vajon mi a különbség a tengelyes és a középpontos tükrözés között? Megtanulunk egy pontra tükrözni, tükrözve szerkeszteni. Megkeressük a pontok tükörképeit.
Különböző geometriai transzformációk jellemzőit vizsgáljuk: középpontos tükrözés, tengelyes tükrözés, középpontos nagyítás, tengelyre vonatkozó kicsinyítés, vetítés, eltolás. Egybevágósági és hasonlósági transzformációkról tanulunk. Ezek tulajdonságairól lesz szó.
Mi az a középpontos szimmetria, középpontosan szimmetrikus alakzatok? Életből vett képeken is bemutatjuk. Van szimmetria központjuk. Szabályos sokszögekről lesz szó.
TESZT! Feladatok, melyekkel gyakorolhatod a hasábok felszínének és térfogatának meghatározását. Oldd meg önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Életszerű feladatokat találsz itt, melyek megoldásával gyakorolhatod a henger alakú tárgyak felszínének és térfogatának meghatározását. Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
Csillagaim: 0 /9
Medálom: 0/1
1 alfejezet / 3 tananyag
TESZT! Tedd próbára tudásod! Végezd el a műveletet negatív számokkal, törtekkel, tizedestörtekkel! Emeld hatványra a törteket! Pótold a hiányzó kitevőket! Oldd meg az egyenlőtlenséget! Dolgozz önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Tedd próbára tudásod a függvények, arányosság-százalék, egyenletek terén! Hét feladattal várunk. Dolgozz önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Tedd próbára tudásod a háromszögről, paralelogrammáról, trapézról, körről, hasábról, hengerről, oszthatóságról tanultak terén! Dolgozz önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
A 7.-es tananyag gyakorló teszteken és videókon (algebra alapjai, hatványozás, arányosság, számelmélet, egyenletek, geometria...stb.).
Gyorsan, és egyszerűen megtanulhatsz mindent a hetedikes matekból a videókkal, a tesztekkel gyakorolhatsz és felkészülhetsz a vizsgára.
Biztonságot jelent, hiszen anya már régen járt iskolába, sokat segít nekem anya és a program. Bár vannak olyan feladatok amiket másképpen tanultunk megoldani. Anya biztatott, hogy ne aggódjak emiatt, használjam azt a technikát, gondolkodási menetet, ami nekem könnyebb. A tanárnő azt gondolja külön órákra járok valahová és mikor kérdezte csak csodálkozott. Ötödikes korom óta soha nem kaptam meg 4,6-ra és 7-re az ötöst. Most végre elérem azt, hogy 7. év végére csupa ötös lesz a bizonyítványom. Nagyon hajtok, küzdök, most a geometriánál járunk, bízom benne nem fog becsúszni egy kósza 4-es, rosszabb esetben egy 3-as, mert mindig sikerül beszerezni egyet félévente. Csókolom Réka
L.-N. RékaTeljes hozzáférés minden tananyagokhoz, teszthez és játékhoz!