1 alfejezet / 1 tananyag
Megmutatjuk, miért különleges, és mitől működik olyan jól az 5 lépéses Matek Oázis módszer. Tutti, hogy velünk megérted a matekot, és valódi, alkalmazható tudásra tehetsz szert.
2 alfejezet / 14 tananyag
Hiányosságaid vannak a matematika alapjainál? Az egész számok összeadását, kivonását gyakorolhatod ezzel a videóval. A negatív számok sokszor fejtörést okoznak azoknak, akiknek ez általános iskolában nem tudott kellőképpen leülepedni. Ezzel a videóval ez a két alapművelet a helyére kerül. Gyakorold a számolást negatív számokkal!
TESZT! Gyakorló feladatok. Pozitív és negatív egész hozzáadása (és kivonása) pozitív és negatív egész számhoz (egész számból), az azonos jelekből hozzáadás, a különböző jelekből kivonás lesz.
TESZT! További gyakorló feladatok: Pozitív és negatív egész hozzáadása (és kivonása) pozitív és negatív egész számhoz (egész számból)
JÁTÉK! Összeadás, kivonás kétjegyű pozitív és negatív egész számok körében. Ha helyesen végzed a műveleteket, legyőzheted a sárkányokat. Kezdd egy kis gyakorlással :), azután irány a verseny, és nyerd meg "A fejben számolás Mestere" díjat!
A szorzás, osztás, hatványozás negatív számokkal még középiskolában is sokaknak kihívást jelent. Ezen az interaktív videón mindent megtanulhatsz ezekről a műveletekről, és be is gyakorolhatod őket. És persze azt is megtanítjuk, mire kell ügyelned, ha több műveletet kell egymás után végezni - ha végignézed a videót, a műveleti sorrend már nem fog gondot okozni.
JÁTÉK! Játék közben gyakorolhatod a szorzást és az osztást egyjegyű pozitív és negatív egész számok körében. Kezdő, haladó és profi szinten is játszhatsz, majd versenyezhetsz a többiekkel.
TESZT! Gyakorló feladatok: Pozitív és negatív egészek szorzása (és osztása) pozitív és negatív egész számokkal; pozitív és negatív egészek hatványozása
Ezzel a matek oktatóvideóval pótolhatod minden hiányosságodat a törtekkel kapcsolatban. Mit jelentenek, hogyan kell bánni velük, mire kell különösen ügyelni a törtek összeadásakor, kivonásakor. Hogyan kell egyszerűsíteni és bővíteni a törteket, mi is az a közös nevező? Mindezeket alaposan be is gyakorolhatod a videó segítségével.
Ezzel a matek tananyaggal a törtekkel kapcsolatos hiányosságaidat pótolhatod. Miután az előző videón átnéztük a törtekkel való műveletek közül az egyszerűsítést és bővítést, valamint összeadást, kivonást, most a szorzás-osztás jön. Ha végignézed a magyarázatokat és megoldod sorban a feladatokat, utána már nem fog gondot okozni, mit is csinálj, mikor a feladatokban törtekkel találkozol.
TESZT! Gyakorlás: törtek. Tedd próbára tudásod a törtek egyszerűsítése, bővítése, különböző nevezőjű törtek összeadása és kivonása terén! Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
TESZT! Műveletek törtekkel. Tedd próbára tudásod a tört törttel és egész számmal való szorzása, osztása, törtek összeadása, kivonása, egyszerűsítése terén! Oldd meg a feladatokat önállóan! Kiértékelés után levezetjük a megoldást lépésről lépésre.
JÁTÉK! Építs fel, és rendezz be egy kellemes otthont! A törtek összeadását-kivonását gyakorolhatod a feladatokkal. A közös nevezőre hozásban segítünk, de a végeredményt neked kell meghatározni, és összehasonlítani a jobboldali törttel: nagyobb-kisebb vagy egyenlő vele az eredmény? Látni fogod utána a magyarázatot is. Így a végére profin tudsz majd törteket összeadni-kivonni.
A videó segítségével pótolhatod az általános iskolai elmaradásaidat a tizedestörtekkel kapcsolatban. Hogyan kell számolni ezekkel a törtekkel, mi közük a valódi törtekhez, hogyan végezhetünk könnyen műveleteket ezekkel a törtekkel. Sok gyakorlópélda vár, hogy rögzíthesd ezeket az ismereteket.
TESZT! Tizedestörtek összeadása/kivonás tizedestörttel (tizedestörtből), tizedestört szorzása/osztása tizedestörttel, egész számmal (10-zel, 100-zal, 1000-rel)
1 alfejezet / 6 tananyag
Ebben a matek tananyagban a hosszúság mértékegységeit vesszük sorra, a váltószámokat, és a mértékegységek közötti lehetséges átváltásokat. Majd jönnek a terület mértékegységei, végül a térfogat mértékegységeivel és azok átváltásaival foglalkozunk.
JÁTÉK! Hosszúság mértékegység gyakorló játék
A mértékegységek sokszor még az érettségi előtt állóknak is gondot okoznak. Mennyi is a váltószám a hektoliter és a deciliter között? Mi a mázsa és a tonna, mi a hasonlóság az idő és a szög mértékegységei között? Ezekre és még sok más kérdésre megkapod a választ a videón, és gyakorolhatod a mértékegység-váltásokat.
JÁTÉK! Tömeg mértékegység gyakorló játék
JÁTÉK! Gyakorold az űrmérték váltásokat! A jobb oldali vagy a bal oldali űrmérték a nagyobb? Vagy lehet, hogy egyenlők? Ha jól válaszolsz, egyre nagyobb és szebb lesz a hóembered. Építsd fel minél hamarabb!
TESZT! Mértékegységek: hosszúság, terület, térfogat, űrmérték, tömeg, idő, szög; Mértékegység átváltások gyakorlása: Átváltások kisebb mértékegységből nagyobba vagy nagyobból kisebbe
12. osztályos matek két új témaköre a sorozatok és a térgeometria.
Kattints ide és tanuld meg részletesen az alapoktól
Könnyen, gyorsan felkészülsz a MATEK ÉRETTSÉGIRE, és a vizsgára magabiztos tudást szerzel.
Nemcsak megérted, alkalmazni is tudod az érettségi feladatsorokban.
Fele annyi idő alatt készülsz fel, mint más módszerekkel.
Az ország legnépszerűbb matek oktatócsomagja.
Kattints ide a Matek Érettségi Felkészítéshez!
Teljes hozzáférés minden tananyagokhoz, teszthez és játékhoz!