1 alfejezet / 3 tananyag
Megmutatjuk, hogyan működik az 5 lépéses Matek Oázis módszer, amellyel gyermeked is valódi tudáshoz és sikerélményhez juthat matekból.
Hogyan érdemes használni a matek videókat, hogy a legjobb eredményt érje el gyermeked matekból, miközben szórakoztató módon tanulhat? Velünk nem csak a matekot gyakorolhatja gyermeked, hanem csillagokat, érmeket, kupákat is gyűjthet. Lépésről lépésre elmondjuk, hogyan kezdjetek hozzá, és hogyan folytassátok. Célunk, hogy mindent értsen, és a feladatokat is meg tudja oldani, ezáltal növekedjen az önbizalma, és jobbak legyenek a matek jegyei. Akár 4-szer gyorsabban haladhat, mint a suliban, mivel interaktívan, az alapoktól kezdve és szemléltetve magyarázunk.
A Tanulási naplóból nyomon követheted gyermeked haladását a matek videókkal. Megmutatjuk, hol találod, és mit láthatsz belőle: mikor és mennyit foglalkozott a tananyaggal, milyen eredményt ért el, milyen sorrendben nyitotta meg a videókat.
Csillagaim: 0 /15
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /15
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /15
Medálom: 0/1
3 alfejezet / 15 tananyag
JÁTÉK! Gyakorold a műveleteket 6-ig! Végezd el a ügyesen a műveleteket és gyűjtsd össze a vízen úszkáló gumikacsákat! Kezdd egy kis gyakorlással :), azután irány a verseny, és nyerd meg "A fejben számolás Mestere" díjat!
JÁTÉK! Végezz műveleteket 7-ig a farmon! Varázsold el a tojásokat, hogy kikelhessenek a kiscsibék! Kezdd egy kis gyakorlással :), azután irány a verseny, és nyerd meg "A fejben számolás Mestere" díjat!
Műveletek 8-ig. Összeadás, kivonás, több szám összeadása és kivonása a 8-as számkörben. Nehezebb feladatok 8-ig. Megtanuljuk, hogyan tudod pótolni a hiányzó számokat az összeadásban, és a kivonásban. Meghatározzuk a táblázat szabályát és kitöltjük a táblázatot. Végül egy szöveges feladattal is gyakorlunk.
JÁTÉK! Gyakorold a műveleteket 8-ig az erdőben. Dobj egy almát a süniknek, hogy megetesd őket! Ha ügyesen számolsz, a sünik elkapják az almákat.
JÁTÉK! Gyakorold a műveleteket 9-ig. Számolj ügyesen és varázsold ki a fogságban ragadt nyuszikat a kalapból! Kezdd egy kis gyakorlással :), azután irány a verseny, és nyerd meg "A fejben számolás Mestere" díjat!
Átismételjük a számokat 10-ig. Megkeressük a számokat a számegyenesen. Gyakoroljuk az összeadás műveletét 10-ig. Fejben számolunk. Megkeressük, melyik a nagyobb. A relációs jelekről is szó lesz.
JÁTÉK! Gyakorold az összeadást, hogy gond nélkül menjen! Kezdő, haladó és profi szinten is gyakorolhatsz. Játékba mindig csak akkor kezdj, ha már érted, elsajátítottad az adott tananyagot!
Még mindig a 10-es számkörben mozgunk, de a kivonás műveletével egészítjük ki a számolásokat. Megnézzük, mi mindenre jó a kivonás, és (pl. a számegyenes segítségével) igyekszünk áttérni a kézzel számolásról a fejben számolásra.
JÁTÉK! Mennyit kell hozzáadni, hogy 10 legyen? Ha ügyesen számolsz, eltűnik a mérges felhő és kisüt a napocska! Kezdő, haladó és profi szinten is gyakorolhatsz. Játékba mindig csak akkor kezdj, ha már érted, elsajátítottad az adott tananyagot!
JÁTÉK! Gyakorold a kivonást a 10-es számkörben! Kezdő, haladó és profi szinten is gyakorolhatsz. Játékba mindig csak akkor kezdj, ha már érted, elsajátítottad az adott tananyagot!
TESZT! Próbáld ki magad, mennyire megy a számolás 10-ig! Végezd el a műveleteket, állítsd sorrendbe a számokat, és keress számszomszédokat!
JÁTÉK! Noé bárkájára gyülekeznek az állatok. Segíts nekik, hogy időben be tudjanak szállni! Melyik számra igaz az állítás? Kattints rá! Látni fogod utána a magyarázatot is. Így a végére alaposan begyakorolhatod a kisebb-nagyobb és a több-kevesebb kifejezések használatát.
JÁTÉK! Utazz vissza a Kréta korba, a dinók világába, gyűjts pteranodonokat! Gyakorold az összeadást, a kivonást és a pótlást is 10-es számkörben!
A szöveges feladatok megoldásának titkait mutatjuk meg ezen a videón, és gyakorolhatod is az ilyen feladatok megoldását. Igaz-hamis állításokból indulunk ki. Alaposan elmagyarázzuk, érthetővé tesszük az állításokat. Mindezt interaktív módon, nem hagyjuk, hogy elkalandozzon a figyelmed.
Hogyan oldjunk meg nyitott mondatokat? (10-es számkörben). Szöveges feladatoktól indulunk, de részletesen elmagyarázzuk azt is, hogyan tudod úgy is megoldani a nyitott mondatokat, ha nem szöveges feladathoz kapcsolódnak.
Csillagaim: 0 /12
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /30
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /18
Medálom: 0/1
Csillagaim: 0 /21
Medálom: 0/1
4 alfejezet / 27 tananyag
A 10-nél nagyobb számok világában sok műveletet könnyen el tudunk végezni. Gyakoroljuk először ezeket az összeadásokat, kivonásokat! Majd pedig azok a műveletek következnek, amelyek tízesátlépést igényelnek. Számolunk a számegyenesen, majd fejben. Az egyszerűbb összeadásoktól haladunk a nehezebbek felé.
JÁTÉK! Az 20 alatti legegyszerűbb összeadásokat gyakorolhatod ezzel a játékkal. Célszerű az "Átlépjük a 10-et" c. videót megnézni, mielőtt elkezded ezt a játékot.
Összeadás a 20-as számkörben: gyakoroljuk a tízesátlépést! Különböző számokhoz adunk hozzá, és próbáljuk készséggé fejleszteni ebben a számkörben az összeadást. Még több gyakorló feladatot találsz ebben a videóban.
JÁTÉK! Gyakorold az összeadást egyjegyű számokkal! Kezdő, haladó és profi szinten is gyakorolhatsz. Játékba mindig csak akkor kezdj, ha már érted, elsajátítottad az adott tananyagot!
Kivonások a 20-as számkörben. Kivonunk 11-ből és 19-ből, és sokat gyakoroljuk ezeket a kivonásokat és bontásokat, hogy minél automatikusabbá váljanak. Számolunk a számegyenesen, majd fejben is.
12-ből és 18-ból vonunk ki. Átismételjük a 12 és a 18 bontásait, és játékosan gyakoroljuk ezeket a kivonásokat és bontásokat, hogy fejből jól menjenek.
JÁTÉK! A hernyók lepkévé változnak, ha ügyes vagy. Végezd el a pótlásokat és a kivonásokat (11;12;18;19-re pótolunk, ill. ezekből a számokból vonunk ki)! Gyakorold be alaposan ezeket a műveleteket!
Kivonások a 20-as számkörben, folytatás. Kivonunk 13-ból és 17-ből, és jól begyakoroljuk! Bemutatjuk a számok bontásait. Sok érdekességre hívjuk fel a figyelmet ebben a videóban is. Aranyos feladatok várnak.
Kivonások 14-ből. Felsoroljuk a 14 bontásait, ha azokat jól tudod, könnyebben mennek a kivonások. Sok gyakorlófeladatot, játékot találsz, hogy minél alaposabban begyakorold ezt is.
JÁTÉK! Fogd el az oroszlánokat! Pótold a hiányzó számokat, illetve végezd el a kivonásokat! (13; 14; 17-re pótolunk illetve ezekből a számokból vonunk ki) Gyakorold be alaposan ezeket a műveleteket!
Kivonások a 20-as számkörben, folytatás. Kivonunk 15-ből és16-ból. Bemutatjuk a számok bontásait. Jó kis feladatok várnak, hogy alaposan begyakorolhasd ezeket a kivonásokat.
Hogyan végezzük el ezeket a kivonásokat gyorsan, egyszerűen? Ha végignézed a videót, és gyakorolsz a feladatokkal, biztos nem lesz gondod velük.
JÁTÉK! Győzd le a sárkányokat! Pótold a hiányzó számokat, illetve végezd el a kivonásokat! (15; 16; 20-ra pótolunk illetve ezekből a számokból vonunk ki) Gyakorold be alaposan ezeket a műveleteket!
JÁTÉK! Gyakorold a kivonást a 20-as számkörben! Kezdő, haladó és profi szinten is gyakorolhatsz. Játékba mindig csak akkor kezdj, ha már érted, elsajátítottad az adott tananyagot!
JÁTÉK! Építs akváriumot és népesítsd be szebbnél szebb halacskákkal! Hasonlítsd össze a kifejezéseket a számokkal! Melyik nagyobb, vagy esetleg egyenlők? Kattints a megfelelő relációs jelre! Látni fogod utána a magyarázatot is. Így a végére alaposan begyakorolhatod a kisebb-nagyobb és a több-kevesebb kifejezések használatát.
Hogyan kell megoldani a szöveges feladatokat? A szöveges feladatok megoldásához nagyon fontos az adatok kigyűjtése, utána megállapítjuk az összefüggéseket, hogy milyen műveleteket kell végeznünk, és elvégezzük a számolást. Végül szöveges választ adunk. Ha mindig szépen sorban végigmész ezeken a lépéseken, hidd el, nem is lesz olyan nehéz.
TESZT! Ellenőrizd magad, hogy megy a szöveges feladatok megoldása! Több, kevesebb, összesen, ugye meg tudod oldani, ha ezek a szavak szerepelnek a feladatban?
Hogyan oldjunk meg nyitott mondatokat? A nyitott mondatok igazából hiányos állítások. Szerepelhet benne egyenlőségjel, vagy kisebb, nagyobb, illetve kisebb egyenlő, nagyobb egyenlő jelek. Megmutatjuk és begyakoroljuk, hogyan kell az ilyen feladatokat megoldani.
Nehezebb feladatok 20-as számkörben. Többféle feladattípust gyakorolhatsz: több számból álló műveletek; pótlás; igaz, hamis állítások; táblázatok.
Nehezebb feladatok 20-as számkörben/h2> További feladattípusokat is gyakorlunk: összehasonlítás; találd ki a műveleti jeleket; táblázat; bűvös négyzetek.
Ebben a videóban számokat és műveleteket találtok 1-től 20-ig, összeadást, kivonást tízes átlépés nélkül a 20-as számkörben. Találd meg a számokat a számegyenesen! Milyen műveletet végeztünk, összeadást vagy kivonást? Írd be a megfelelő számszomszédokat! Számoljunk kettesével, hármasával, négyesével! Számoljunk visszafelé!.
JÁTÉK! Játszva gyakorolhatod az összeadást és kivonást tízesátlépés nélkül! Ha először csak kevés pontszámot érsz el, ne add fel, meglátod, egyre jobban megy majd!
TESZT! Tesztelheted a tudásodat a 20-as számkörben való összeadásból és kivonásból! Rendezd növekvő sorrendbe a számokat! Számoljunk kettesével! Írd le a számok összegét! Egészítsd ki 10-re! Végezd el a kivonásokat! Pótold a hiányzó számokat!
Ebben a videóban számokat és műveleteket találtok 1-től 20-ig, összeadást, kivonást tízes átlépéssel a 20-as számkörben. Hogyan adunk hozzá a 6-hoz 7-et? A számok bontását is tudni kell ehhez a művelethez. Gyakoroljuk a pótlást 10-ig. Láncszámolásokat végzünk, folytasd a sort! Pótold a hiányzó számokat!
JÁTÉK! Játszva gyakorolhatod az összeadást és kivonást tízes átlépéssel a 20-as számkörben! Ha először csak kevés pontszámot érsz el, ne add fel, meglátod, egyre jobban megy majd! Játékba mindig csak akkor kezdj, ha már érted, elsajátítottad az adott témakört!
TESZT! Lássuk, hogy mennek a nehezebb összeadások-kivonások a 20-as számkörben! Gyakorold és ellenőrizd a tudásodat! Számolj négyesével visszafelé! Folytasd a sorozatot! Írd be a hiányzó számokat! Rendezd csökkenő sorrendbe a műveletek eredményeit! Melyik a nagyobb?
JÁTÉK! Gonosz farkasok ólálkodnak az erdőben. Végezd el helyesen a pótlásokat és varázsold őket ártatlan és meglepett báránykává, hogy ne okozzanak több galibát!
...a szorzótáblával, no meg azzal, hogy elsőben aranyosan eljátszadoznak a számokkal, másodikban pedig akkora az ugrás az elvárásokban (amik persze nem megfelelően megalapozottak), hogy ott a gyerekek jelentős része elveszti a fonalat.
Ezeket a videókat és játékokat a jövő másodikosainak állítottuk össze, hogy gyakoroljanak és pótolják az esetleges hiányosságaikat. Ezzel segítsünk nekik felkészülni a 2. osztály amúgy irreális kihívásaira.
Mi véletlenül találtunk az oldalra, de nem bánom!!! A kislányom 2.-os és szombaton 2x is megcsinálta egymás után a feladatokat. Jó volt hallani, ahogy örült annak, hogy sikerült a feladatokat megoldania. -Igeeeen! -De jóóó! -Ez az! Ezeket hallottam ki. :-) ;-) Azt mondta: - Anya olyan aranyos ez a néni, mindig megvárja, hogy megcsináljam a feladatokat! ;-) :-) Úgy gondolom, ez mindent elmond. Köszönjük!!
Szabó Zsanett (facebook bejegyzés)Teljes hozzáférés minden tananyagokhoz, teszthez és játékhoz!