1. Teljes kétjegyűek + ; - (1.)
Hogyan lehet kétjegyű számokat összeadni és kivonni egymásból? Hogyan használhatjuk ehhez az eddigi ismereteinket? Először csak olyan műveleteket veszünk, ahol nincs tízesátlépés. Keresd meg az eredményt a számegyenesen! Szöveges feladatokkal segítünk. Melyik a nagyobb szám? Gyakorold be velünk ezeket a számolásokat!
2. Teljes kétjegyűek + ; - (2.)
Ebben a videóban olyan teljes kétjegyű számok összeadását és kivonását gyakoroljuk, ahol a következő 10-est is át kell lépni. Az eredményt megkeressük a számegyenesen. Összehasonlítjuk, melyik a nagyobb szám. Relációs jeleket használunk. Szöveges feladatokat oldunk meg együtt. Gyakorold be velünk ezeket a számolásokat!
3. JÁTÉK! Kétjegyű összeadás
Játszva mélyítsd el tudásod az összeadás terén a 100-nál kisebb eredményt adó pozitív egész számok körében. Kezdő, haladó és profi szinten is gyakorolhatsz, majd versenyezhetsz is a többiekkel.
4. JÁTÉK! Kétjegyű kivonás
Játszva mélyítsd el a tudásod a kivonás terén a 100-nál kisebb eredményt adó pozitív egész számok körében. Kezdő, haladó és profi szinten is gyakorolhatsz, majd versenyezhetsz is a többiekkel.
5. JÁTÉK! Kétjegyű összeadás/kivonás
Játszva gyakorold az összeadást és a kivonást 100-nál kisebb eredményt adó pozitív egész számok körében. Kezdő, haladó és profi szinten is gyakorolhatsz, majd versenyezhetsz is a többiekkel.
6. JÁTÉK! Sárkány vadászat
Játssz, és gyakorold a fejszámolást! Összeadás és kivonás gyakorlása 100-as számkörben teljes kétjegyűekkel. Ha először csak kevés pontszámot érsz el, ne add fel, meglátod, egyre jobban megy majd! Játékba mindig csak akkor kezdj, ha már érted, elsajátítottad az adott témakört!
Miért nehéz a 3.-os matek?
Röviden: mert már túl nagy számokkal kéne tudni precízen számolni, pedig még az alapok sincsenek a helyükön (sok kisdiáknál). És ha ezek pótlására nincs lehetőség, az elmaradásai csak egyre nőnek: az évek során egyre bizonytalanabb, egyre kilátástalanabb lesz számára a matek.
Ezekkel a videókkal gyermeked gyakorolhatja a 2.-os matekot, behozhatja az esetleges elmaradásait, megtanulja, hogyan "közlekedjen" biztonságosan a nagy számok világában. Könnyedén és gyorsan, nyűglődés nélkül sajátíthatja el a videókról mindazt, amire szüksége lesz 3. osztályban és a későbbiekben is.
Tudja-e gyermeked a szorzótáblákat tévesztés nélkül? Össze tud-e adni két kétjegyű számot gond nélkül? Ha bármelyikre nemleges a válasz, akkor bizony muszáj behozni ezeket az elmaradásokat. 3.-ban ugyanis már az 1000-es számkört veszik, sokkal nehezebb összeadásokkal, szorzásokkal, amikhez már mind készségszinten kéne tudni bánni a kétjegyű számokkal, illetve a szorzótáblákkal.
Ezt az oldalt úgy állítottuk össze, hogy gond nélkül, és a lehető leggyorsabban megtanulhassa a csemetéd ezeket a dolgokat. (Már csak végig kell nézni őket, "végigjátszani"-végigszámolni, mert igyekszünk játékosan, a lehető legbarátságosabban végigvezetni őt az úton, aminek a végén profin tud összeadni-kivonni-szorozni-osztani a százas számkörben.)